CPU AMD RYZEN 5 3600X AM4 3.6 GHZ 6 CORE

32,400 L

In stock

AMD RYZEN 5 3600X AM4 3,6 GHZ 6 CORE BOX

Krahaso
SKU: 100000031BOX Category: Tags: , , ,

Procesori AMD Ryzen 5 3600 Wraith Spire (3.6 GHz / 4.2 GHz) është një nga procesorët e parë të PC 7nm të pajtueshëm me ndërfaqen PCIe 4.0. Gjenerata e tretë Ryzen, e koduar Matisse, bën përshtypje me 6 bërthama dhe 12 fije, një frekuencë bazë prej 3.6 GHz deri në 4.2 GHz dhe 32 MB cache L3 dhe vetëm 65W TDP!

CPU AMD RYZEN 5 3600X AM4 3,6 GHZ 6 CORE BOX

CPU AMD RYZEN 5 3600X AM4 3,6 GHZ 6 CORE BOX

 

Ajo vjen me sistemin e tij ultra efikas dhe të heshtur AMD Wraith Stealth. Ryzen 5 3600 i ofruar nga AMD ju lejon të zbuloni performancën e nivelit të lartë për lojëra, krijimin e përmbajtjes dhe multitasking intensiv. Me 12 fije dhe një GameCache 35 MB, dy herë në cache të ofruar nga gjenerata e dytë e Ryzen 5, ju lejon të bëni gjithçka më shpejt dhe më mirë.

 

  • 3rd Gen Ryzen
  • Socket AM4
  • Max Boost Frequency 4.2 GHz
  • DDR4 Support
  • L2 Cache 3MB
  • L3 Cache 32MB
  • Thermal Design Power 65W
  • With Wraith Stealth cooler

AMD RYZEN 5 3600X AM4 3,6 GHZ 6 CORE BOX

 

Additional information

Processori

AMD Ryzen™ 5 3600X

Clock

3,60 GHz

Familia Procesorit

AM4

GPU

Integrate GPU Graphics

Fuqia Watt

95W

See It Styled On Instagram

    No access token

Main Menu