CPU Intel Core i5-9400F

27,700 L

In stock

CPU Intel Core i5-9400F

Krahaso
SKU: BX80684I59400F Category: Tags: , ,

CPU Intel 1151-2 Core i5-9400F , Intel Turbo Boost Technology 2.0 ofron një performancë të fuqishme për lojërat kryesore dhe krijimin

CPU Intel 1151-2 Core i5-9400F

  • Intel i5-9400F Specs
Frekuenca Turbo [MHz]: 4 100
Gjenerata e procesorit: Intel – gjenerata e 9-të
Kapaciteti i memories cache L3 [KB] (total): 9 216
Processor Socket : LGA1151  
Mbështet chipset-ët: Intel Z390
Numri i bërthamave të procesorit: 6
Numri i lidhjeve (threads): 6
Numri i modelit: Core i5
TDP-ja maksimale (Thermal Design Power) [W]: 65
Teknologjia (nm):14
Lancuar: 15. 1. 2019

Prodhuesi: Intel

Additional information

Marka

Intel

Modeli

i5-9400F

Familia Procesorit

Intel I5 Family

Processori

i5-9400F

Clock

4.1 GHz

GPU

INTEL UHD Graphics

LGA

LGA1151

Konsumi Energjise

< 65 W

See It Styled On Instagram

    No access token

Main Menu