Droni Parrot Anafi Quadrocopter

98,000 L

In stock

PARROT ANAFI-VIDEO 4K / HDR / ZOOM DIXHITAL / KAMERA E RREGULLUESHME 180 °
Krahaso

Parrot ANAFI

Kapni momentet më të bukura të jetës së përditshme në formën e videove me cilësi të lartë ose fotove të mprehta dhe të qarta me dronin Parrot ANAFI. Ky quadrocopter unik i gjeneratës së re do t’ju lejojë të bëni me lehtësi fotografitë më të mira falë mënyrave inteligjente automatike dhe rezolucionit të lartë 4K HDR. Dizajni kompakt dhe i qëndrueshëm ju lejon të shkrepni foto në kushte të ndryshme, dhe të merrni me vete dronin Parrot ANAFI kudo që të shkoni.

Pamje spektakolare 4K HDR

Kamera e gjeneratës së re, e pajisur me një sensor Sony CMOS 1 / 2.4 “, ofron një cilësi plotësisht të re të materialeve video. Parrot ANAFI regjistron video në definicion ultra të lartë 4K HDR (17: 9) , dhe bën fotografi jashtëzakonisht të mprehta të 21 Mpix. E pajisur me një lente e veçantë, me kënd të gjerë f / 2.4 . Ju mund të merni video dhe foto me cilësine më të mirë në çdo situatë.

Fluturim në të gjitha kushtet

Parrot ANAFI mund të ruajë stabilitetin e fluturimit në kushte te veshtira dhe të arrijë shpejtësi të jashtëzakonshme deri në 55 km / orë (në modalitetin Sport). Antena me bandë të dyfishtë 2.4 / 5 GHz optimizon lidhjen me kontrolluesin, duke mundësuar transmetimin e drejtpërdrejtë të videos në rezolucion HD dhe një lidhje të qëndrueshme në një distancë deri në 4 km (në një mjedis pa pengesa dhe ndërhyrje).

Mënyra të ndryshme fluturimi

Parrot ANAFI ka shume mënyra inteligjente te cilat do ta bëjnë më të lehtë për ju të kontrolloni dhe të bëni foto të mahnitshme:

  • Geofence – ju mund te caktoni një zonë ne te cilen droni juaj nuk do të jetë në gjendje të largohet.
  • Smart RTH  (Kthimi në Shtëpi) – nëse droni humbet lidhjen, ai automatikisht do të kthehet në pikën qe eshte nisur.
  • Find my Drone (Gjeni dronin tim) – ne qofte se humbni shikimin eParrot ANAFI, ju mund ta lokalizoni ate direkt ne harte.
  • Dolly Zoom – Merr automatikisht një foto të frymëzuar nga efekti i famshëm vertigo.
  • Slow-Motion – regjistron shkrepje me lëvizje të ngadaltë të objekteve me lëvizje të shpejtë.
  • Hyperlapse – Shpejton automatikisht regjistrimet e videos për të krijuar efektin e perëndimit të diellit ose të reve.
  • Cameraman – caktoni objektin që ANAFI ta mbajë në kornizë, ndërsa ju kontrolloni dronin.

Bateria e Dronit Parrot ANAFI

Bateria me kapacitet të lartë litium polimer do t’ju ofrojë deri në 25 minuta fluturim të papenguar. Një sërë sensorë të veçantë përmirësojne funksionimin dhe karikimin e baterisë. Ju mund të kontrolloni kapacitetin e baterisë në çdo kohë falë treguesit LED dhe sistemi i karikimit USB-C do t’ju lejojë të rimbushni shpejt me energji baterine. Karikoni Parrot ANAFI duke përdorur një përshtatës të energjisë, Power Bank, apo edhe me nje fishe USB te pajtueshem me kompjuterin tuaj.

Diaznj kompakt

ANAFI Parrot është bërë nga fibra karboni, e plotësuar me mikro-perla. Kjo e bën dronin edhe më të qëndrueshëm, dhe me rezistent ndaj goditjeve apo aksidenteve. Falë materialeve të përdorura, ANAFI peshon vetëm 320g. Në të njëjtën kohë, është i palosshëm dhe për këtë arsye eshte jashtëzakonisht kompakt. Ju mund ta merrni kudo me vete, dhe mund ta përgatisni për fluturim në vetëm disa sekonda.

Jashtëzakonisht i lehtë për t’u përdorur

Përgatituni ta fluturoni me lehtësi dronin Parrot ANAFI duke përdorur kontrolluesin e përfshirë dhe ndërfaqen intuitive të aplikacionit për smartphone FreeFlight 6. Ju mund të krijoni pamje spektakolare duke regjistruar video me katër mënyrat CineShots ose duke bërë fotografi të jashtëzakonshme selfie falë modalitetit SmartDronies. Për më tepër, ju mund të shpejtoni ose ngadalësoni videot tuaja pa nevojën e ndonjë programi të përparuar.

Additional information

Parametrat fizikë

Përmasat : 175x240x65 mm
Përmasat e mbyllura: 244x67x65mm
Pesha: 320g
Ngjyra: E zeze

Parametrat e fluturimit

Koha maksimale e fluturimit: deri në 25 minuta
Shpejtësia maksimale e fluturimit: 55 km / orë
Diapazoni maksimal i transmetimit: 4 km
Shpejtësia maksimale horizontale: 15m / s
Shpejtësia maksimale vertikale: 4m / s
Rezistenca maksimale e erës: 50 km / orë
Lartësia: 4500 m mbi nivelin e detit
Diapazoni i temperaturës së punës: -10 ° C deri +40 ° C
Sistemet e pozicionimit satelitor: GPS & GLONASS

Kamera

Sensori: CMOS 1 / 2.4 "
ASPH (imazhe më të mprehta)
Ekuivalent i formatit 35 mm: 26 mm
Shpejtësia e grilave: grila elektronike nga 1 në 1 / 10000s
Vlera ISO: 100-3200
Rezolucioni i videos:
– Kinema 4K 4096×2160 24fps
– 4K UHD 3840×2160 24/25 / 30fps
– FHD 1920×1080 24/25/30/48/50 / 60fps
– HD 1280×720 48/50/60
Video HFOV: 69 °
Shpejtësia maksimale e transmetimit të videos: 80 Mbps
Formati i videos: MP4 (H264)
Zmadhimi dixhital: Standard: deri në 3x (Kinema 4K, 4K UHD, FHD)
Rezolucioni i fotografisë: E gjerë: 21MP (5344×4016) / 4: 3/84 ° HFOV/Drejtvizore: 12MP (4000×3000) / 4: 3 / HFOV 75.5 °
Modaliteti i fotos: Single / Timer
Formatet e fotografive: JPEG, DNG (RAW)
HDR: video 4K UHD

Bateria

Voltazhi: 7.6V
Kapaciteti baterise: 2700 mAh
Koha e funksionimit: 25 min.
Porta karikimit: USB-C
Fuqia maksimale e karikimit: 24W

Wi-Fi

Kartat e kujtesës

microSD

See It Styled On Instagram

    No access token

Main Menu