Flash Disk 32GB Kingstone USB 3.0 DT100G3/32GB

1,500 L

In stock

Kapaciteti 32 GB – Shpejtësia maksimale e leximit: 100 MB / s – Ndërfaqja USB 3.0 Tipi -A (USB 3.1 Gen 1) – I pajtueshëm me USB 2.0

Krahaso

Flash Drive 32 GB Data Traveller 100 G3 USB 3.0 nga Kingston është një pajisje portative për ruajtjen e kujtesës flash dhe transferimin e dokumenteve, prezantimeve, muzikës, videove. Ndërtuar me një ndërfaqe USB 3.0 Type-A, e cila njihet gjithashtu si USB 3.1 Gen 1, Data Traveller 100 G3 përmban shpejtësi leximi deri në 100 MB / s dhe është i pajtueshëm me USB 2.0. Si një alternativë ndaj kapakut për mos t’u humbur, lidhësi i tij USB Type-A mbrohet nga një mekanizëm rrëshqitës që e mbulon atë kur disku nuk është në përdorim.

Kingston’s Data Traveller 100 G3 USB 3.0 Flash Drive është i pajtueshëm me Windows 10, 8.1, 8 dhe 7 (SP1), macOS 10.10, Linux 2.6.x, dhe Chrome.

Additional information

Brand

Kingstone

Seria

DataTraveler 100 G3

Kapaciteti

32 GB

Nderfaqja

USB 3.1 / USB 3.2 Gen 1 (5 Gb/s)

Konektoret

USB Tipi-A

Shpejtësia maksimale e leximit

100 MB/s

Sistemi operimit

Windows® 10,
Windows 8.1,
Windows 8,
Mac OS (v. 10.12.x+),
Linux (v. 2.6.x+),
Chrome™ OS

See It Styled On Instagram

    No access token

Main Menu