Karte memorie Micro SD HC 16GB

1,200 L

In stock

Micro SD HC 16GB

Krahaso
SKU: SDCS/16GBSP Category: Tags: , ,

Karta e Kingston’s Canvas Select ™ microSD është dizajnuar të jetë e besueshme, duke e bërë atë ideale

për të filmuar në HD dhe për të shkrepur foto me rezolucion të lartë. Mund të jesh i sigurt

që kujtimet tuaja do të jenë të sigurta kur dokumentoni aventurat e jetës tuaj

Smartphone Android or ose kamera fotografike.

Kartat Kingston Canvas janë testuar të jenë të qëndrueshme, kështu që ju mund t’i merrni ato kudo

me besimin se fotot, videot dhe të dhënat e tjera do të mbrohen,

edhe në kushte të ashpra ose të paqëndrueshme.

Memory  Kingston  Micro SD HC 16GB
Capacity 16 GB
Physical properties
Form factor microSDHC
Operating temperature -40 °C to 85 °C
Performance
Read speed (max.) 80 MB/s
Write speed (max.) 10 MB/s
General
Speed class Class 10
UHS speed class UHS Class 1 (U1)
Protection rating IPX7 (IEC/EN 60529)X-ray protection (ISO 7816-1)MIL-STD 883H
Voltage 3.3V
Connectivity
Interface UHS-I
Includes
Includes SD adapter
Product type Flash memory

Kategori

Karte memorie Micro SD HC 16GB

1,200 L

Add to Cart