Main Board ASUS LGA1151 PRIME Z370-A

25,000 L31,400 L (-20%)

In stock

ASUS LGA1151 PRIME Z370-A II

Krahaso
SKU: PRIME-Z370-A-II Category: Tags: , , ,

PRIMI Z370-A II

Motherboard Intel LGA 1151 ATX me M.2, DDR4 4000MHz, Dual M.2, memorie Intel Optane, SATA 6Gb / s, USB 3.1 Gen 2 Type-C

Gati për procesorët më të fundit të Intel: Prizë LGA1151 për CPU-të e desktopit Intel Core të gjeneratës së 8-të
Optimizimi me 5 mënyra: Optimizimi i një klikimi me një klik, duke siguruar profile të optimizuara të mbingarkesës dhe ftohjes për CPU ose GPU tuaj gjatë përdorimeve më intensive.
Opsionet kryesore të ftohjes në industri: kontrolle të plota për tifozët dhe pompat e ujit, përmes softuerit Fan Xpert 4 ose ASUS UEFI
Lidhshmëria e gjenit tjetër: fleksibilitet maksimal me memorjen Intel Optane, mbështetje Thunderbolt 3 dhe mbështetje të dyfishtë M.2
M.2 Mbytet e nxehtësisë: Lavaman ultra efikas i nxehtësisë zvogëlon temperaturat M.2 SSD deri në 20 ° C për shpejtësi më të shpejtë të transferimit dhe besueshmëri më të madhe
ASUS Aura Sync: Ndriçimi RGB në bord i rregullueshëm dhe lehtësisht i sinkronizuar me një portofol gjithnjë në rritje të pajisjeve Aura

 

Main Board ASUS LGA1151 PRIME Z370-A

Main Board ASUS LGA1151 PRIME Z370-A

 

  • Ready for Socket 1151 for 9th / 8th Gen Intel® Core™, Pentium® Gold and Celeron® processors
  • Enhanced power solution: Premium components provide better power efficiency
  • 5-Way Optimization: One-click, system-wide tuning delivers optimized overclocks and intelligent cooling for CPU or GPU-intensive tasks
  • ASUS OptiMem: Careful routing of traces and vias to preserve signal integrity for improved memory overclocking
  • Industry-leading cooling options: Comprehensive controls for fans and water pumps, via Fan Xpert 4 software or the acclaimed ASUS UEFI
  • Next-gen connectivity: Supreme flexibility with Intel Optane memory ready, Thunderbolt 3 and dual M.2 support
  • M.2 heatsink: Ultra-efficient heatsink reduces M.2 SSD temperatures by up to 20°C for unthrottled transfer speeds and enhanced reliability
  • ASUS Aura Sync: Controllable onboard RGB lighting that can be easily synced with an ever-growing portfolio of Aura-capable hardware

Main Board INTEL ASUS LGA1151 PRIME Z370-A II

Specifikimet:

Prodhuesi i procesorit: INTEL,Processor : Intel® Socket 1151

procesorë të përputhshëm: 8th Gen Intel® Core™, Pentium® Gold and Celeron® Processors

Chipset: Intel® Z370

Llojet e memorjes së mbështetur: DDR4-SDRAM.

Frekuencat Memory Ram: 1866,2133,2400,2666 MHz..

RAM maksimal: 4 x 16GB  DDR4, Max. 64GB,

Ndërfaqet e ruajtjes së mbështetur të depozitave:  Serial ATA III.

Teknologji paralele e procesit: CrossFireX me dy kalime, rezolucioni maksimal: 4096 x 2160 Pixels.

Lloji i ndërfaqes Ethernet:  Intel® I219V, 1 x Gigabit LAN Controller(s) ASUS Turbo LAN Utility, ASUS LAN Guard

Sistemi operativ Windows support: Windows 10 Education x64,Windows 10 Enterprise x64,Windows 10 Home x64,Windows 10 Pro x64,Windows 10 x64.

See It Styled On Instagram

    No access token

Main Menu