Monitor 21,5″ HDMI/VGA ASUS VP228HE

15,000 L

Out of stock

Monitor ASUS VZ229HE – 21,5 inch – Full HD  – Ultra Slim – Eye Care – IPS – Pa kornizë – Filtër i dritës blu – Flicker Free

Krahaso
  • Profili elegant ultra i hollë vetëm 7 mm
  • Dizajn pa kornizë i përshtatshëm për përdorim me shumë ekran
  • Teknologjia IPS me kënde shikimi të gjera 178 °
  • Monitorët e Kujdesit për sytë ASUS paraqesin teknologji të çertifikuar nga TÜV Rheinland pa Dridhje dhe Dritë të Kaltër për të siguruar një përvojë të këndshme shikimi

Dizajn ultra slim, pa kornizë

ASUS VZ229HE ka një dizajn ​​me një profil ultra të hollë që mat vetëm 7 mm në pikën e tij më të hollë. Dizajni i tij pa kornizë e bën atë të përsosur për konfigurime pothuajse pa ndërprerje. Një panel i përparuar me performancë të lartë IPS ju jep një raport mahnitës 80,000,000: 1 dhe kënde të gjera shikimi 178 °. Për më tepër, teknologjia ASUS Care siguron një përvojë të rehatshme shikimi.

Profil ultra slim 7 mm

VZ229HE zë shumë pak hapësirë ​​desktop dhe përshtatet mirë në çdo mjedis, profili i tij ultra i hollë mat vetëm 7 mm në pikën e tij më të hollë.

Mbroni sytë tuaj me teknologjinë ASUS Eye Care

Filtri i dritës blu ASUS i certifikuar nga TÜV Rheinland ju mbron nga drita e dëmshme blu dhe ju mund të përdorni lehtësisht katër cilësimet e tij të ndryshme të filtrit. VZ229HE i është nënshtruar testeve të rrepta të performancës dhe është çertifikuar nga laboratorët TÜV Rheinland, një ofrues global i shërbimeve teknike, të sigurisë dhe çertifikimit, për të qenë pa dridhje dhe për të lëshuar nivele të ulta të dritës blu.

Teknologji Flicker-free

VZ229HE përmban teknologjinë ASUS Flicker-free të çertifikuar nga TÜV Rheinland për të zvogëluar dridhjen për një përvojë të rehatshme të shikimit. Kjo teknologji ndihmon në minimizimin e rasteve të lodhjes së syve dhe sëmundjeve të tjera të dëmshme, veçanërisht kur kaloni orë të gjata dhe të panumërta para ekranit.

Kënde shikimi të gjera 178 °

VZ229HE ka një panel të përparuar me performancë të lartë IPS që ofron një raport mahnitës 80,000,000: 1 dhe kënde të gjera shikimi 178 °. Ky ekran me ndriçim LED mbulon të gjithë hapësirën me ngjyra sRGB – duke siguruar riprodhim jashtëzakonisht të saktë të ngjyrave për redaktim profesional të fotografive dhe videove.

Additional information

Madhësia e ekranit (inç)

21.5 inç

Raporti

16:9

Sipërfaqja e ekranit

Non-Glare (Jo-me shkëlqim)

Lloji i dritës së pasme

LED

Lloji i panelit

IPS

Kendi i shikimit

178°/ 178°

Rezolucioni

1920×1080

Ndriçimi

250cd/㎡

Raporti i kontrastit

1000:1

Raporti i Kontrastit Smart ASUS (ASCR)

80000000:1

Koha e përgjigjes

5ms(GTG)

Shkalla e rifreskimit

75Hz

Portat

1 x HDMI(v1.4)
1 x VGA

Karakteristikat

Flicker-free
Teknologjia Trace Free
Teknologjia SPLENDID
Përzgjedhja e ngjyrave 4 menyra
GamePlus
QuickFit
HDCP
Low Blue Light

Kategori

Monitor 21,5" HDMI/VGA ASUS VP228HE

15,000 L