Multifunksion Canon i-SENSYS MF443dw laser

51,000 L

Out of stock

Multifunction laser bardhe e zi – A4 – print / scan / copy / fax – 38ppm – duplex – WiFI – LAN – USB

 

Krahaso

Multifunksion Canon i-SENSYS MF443dw B/W Laser

Printeri Canon i-SENSYS MF443dw eshte zgjedhja ideale per prodhimin me cilesi dhe shpejtesi te lare te prodhimit. Ne te njejten kohe ju mund te printoni, fotokopjoni dhe skanoni.

  • Shpejtësi e lartë e printimit
  • Printim i sigurt
  • Pajisje 3 në 1
  • Hi-Speed ​​USB 2.0
  • Printim në të dy anët (Duplex)

Shpejtësi e lartë e printimit

Printeri ka nje sirtar letre me kapacitet prej 250 fletë, një sirtar tjeter me 100 fletë dhe një ushqyes automatik me 50 fletë, parandalojnë ndërprerjen e panevojshme. Fishekët origjinalë të tonerit garantojnë printim me cilësi të lartë me deri në 38 faqe A4 bardhë e zi në minutë. Puna e printerit do të jetë gjithashtu ekonomike.

Printim nga smartphone/tablet

Falë ekranit  Touch LCD, me një diagonale 12,7 cm dhe një biblioteke të përmirësuar aplikacionesh, printeri do të jetë i shpejtë, i qartë dhe i thjeshtë për t’u përdorur. Nuk ka nevojë të lidhni printerin me një kabllo, ju mund të printoni dokumentet e kërkuara direkt nga smartphone ose tableti. Mund të përdorni skedarë në shërbimet cloud të Google Cloud direkt nga printeri.

Skanim & Fax

Kur skanoni, mund të ruani skedarë në formate të ndryshme, mund të zgjidhni midis JPG, TIFF ose PDF. Ju mund të ruani dokumente ose imazhe të skanuara në rezolucion me cilësi të lartë 600 dpi. Ashtu si me prntimin, nuk do të duhet të prisni gjatë për të skanuar rezultatet, pajisja arrin të harxhojë një shpejtësi prej 38 imazhesh në minutë.

Printim i sigurt

Nëse duhet të mbani nën kontroll dokumente konfidenciale, ju i caktoni një PIN dokumentit, e mbani dokumentin në kujtesën e pajisjes dhe mos e shtypni derisa të futni PIN-në e duhur në panelin e kontrollit të pajisjes. Kjo veçori eliminon problemet e mundshme që lidhen me përdorimin e të njëjtit printer nga shumë punonjës dhe siguron qetësi për administratën.

Shtypje dyshe dhe produktivitet i lartë

Printeri është i pajisur me karakteristika që zvogëlojnë konsumin e energjisë dhe kursejnë kohë. Ju mund të zvogëloni konsumin e letrës deri në 50% me printim dyfish. Ai mbështet një larmi madhësish dhe llojesh letre, nga letra standarde A4 te zarfet, etiketat dhe letra foto, për printime me cilësi të lartë.

Karakteristikat kryesore

Printer multifunksional monokrom lazer Canon i-SENSYS MF443dw i përshtatur për printim të shpeshtë me 550 + 100 fletë për hyrje dhe 150 fletë për dalje, sirtar opsional deri në 550 fletë, rezolucion 1200 x 1200 dpi, me një shpejtësi të shtypjes në të zezë dhe të bardhë A4 prej 38 ppm., shtypje e rekomanduar në muaj 750 deri në 4000 faqe në muaj, me një ngarkesë pune prej 80,000 faqe / muaj, mundësia e kopjimit dhe skanimit, me mbështetje për shtypje automatike në të dy anët, lidhje USB 2.0 me shpejtësi të lartë,  Wi-Fi – 802.11b / g / n

 

Additional information

Karakteristikat kryesore

Brand : Canon
Modeli : Mono Laser All-In-One
Ekrani : 12.7 cm LCD Colour Touch Screen
Ngjyra : Bardhe e zi
Madhësia standarde e kujtesës [MB]: 1,024
Procesori : 2 x 800 MHz

Parametrat teknikë

Lloji i printerit : Laser
Formati i printerit : A4
Tipi Letres : A4, A5, A6, B5,
Rezolucioni : 1200 x 1200 dpi
Multifunksion
Shpejtësia e printimit A4 [faqe / min]: 38
Duplex

Printimi

Shpejtësia e printimit : 38 ppm (i njëanshëm); 32 ppm (në të dy anët)
Duplex
Rezolucioni printimit : 1200 x 1200 DPI
Shpejtesia e printimit : 5,5 sek
Kapaciteti i sirtarti : 350 flete

Fotokopja

Shpejtesia fotokopjes :deri në 38 faqe / min A4 (i njëanshëm) : deri në 30,3 ipm A4 (në të dy anët)
Rezolucioni : 600 x 600 dpi

Skaneri

Rezolucioni : 1200 x 1200
Shpejtësia e skanimit b / w. [ppm]: 38

Portat

RJ-45
USB 2.0
1 x USB 2.0 host

Sistemi operimit

Windows® 10 / Windows® 8.1 / Windows® 7 /Mac OS X version 10.9.5 / Mac OS 10.14 / Linux8

Karakteristikat e përparuara të printimit

Printim i sigurt
Google Cloud Print Ready
IOS : AirPrint, Aplikacioni Canon PRINT Business
Android ; Çertifikuar nga Mopria, Aplikacioni Canon PRINT Business, Canon Print Service Plug-in

See It Styled On Instagram

    No access token

Main Menu