Multifunksion Canon i-SENSYS MF453dw Laser

57,000 L

In stock

Krahaso
SKU: 5161C007 Categories: , Tags: , , ,

Printeri Canon i-SENSYS MF443dw eshte zgjedhja ideale per prodhimin me cilesi dhe shpejtesi te lare te prodhimit. Ne te njejten kohe ju mund te printoni, fotokopjoni dhe skanoni.

  • Shpejtësi e lartë e printimit
  • Printim i sigurt
  • Pajisje 3 në 1
  • Hi-Speed ​​USB 2.0
  • Printim në të dy anët (Duplex)

Shpejtësi e lartë e printimit

Printeri ka nje sirtar letre me kapacitet prej 250 fletë, një sirtar tjeter me 100 fletë dhe një ushqyes automatik me 50 fletë, parandalojnë ndërprerjen e panevojshme. Fishekët origjinalë të tonerit garantojnë printim me cilësi të lartë me deri në 38 faqe A4 bardhë e zi në minutë. Puna e printerit do të jetë gjithashtu ekonomike.

Printim nga smartphone/tablet

Falë ekranit  Touch LCD, me një diagonale 12,7 cm dhe një biblioteke të përmirësuar aplikacionesh, printeri do të jetë i shpejtë, i qartë dhe i thjeshtë për t’u përdorur. Nuk ka nevojë të lidhni printerin me një kabllo, ju mund të printoni dokumentet e kërkuara direkt nga smartphone ose tableti. Mund të përdorni skedarë në shërbimet cloud të Google Cloud direkt nga printeri.

Additional information

Model

i-SENSYS MF453dw

Machine Type

Mono Laser All-In-One

Available Functions

Print, Copy and Scan

Print Speed

Single sided: Up to 38 ppm (A4)
Up to 63.1 ppm(A5-Landscape)
Double sided: Up to 31.9 ipm (A4)

Printing Method

Monochrome laser beam printing

Print Resolution

Up to 1200 x 1200 dpi

Toner Saver Mode

Yes

Copy Speed

Single sided (A4): Up to 38 ppm
Double sided (A4): Up to 30.3 ipm

Copy Resolution

Up to 600 x 600 dpi

Copy Modes

Text, Text/Photo (Default), Text/Photo (High Quality), Photo

Double Sided Copying

2-sided to 2-sided (Automatic)

Multiple Copies

Up to 999 copies

Standard Type

Colour

Scan Resolution

Optical: Up to 600 x 600 dpi
Enhanced: Up to 9600 x 9600 dpi

Scan Speed

Single sided mono: 38ipm (300x600dpi)
Single sided colour: 13ipm (300x600dpi)
Double sided mono: 70ipm (300x600dpi)
Double sided colour: 26ipm (300x600dpi)

Scanner Type

Platen, 2-sided ADF (single pass)

Paper Input (Standard)

250-sheet cassette
100-sheet multi-purpose tray
50-sheet ADF

Media Sizes

Cassette (Standard and optional):
A4, A5, A5 (Landscape), A6, B5, Legal, Letter, Executive, Statement, OFFICIO, B-OFFICIO, M-OFFICIO, GLTR, GLGL, Foolscap, 16K, Custom sizes: Min. 105 x 148 mm Max. 216.0 x 355.6 mm.

Multi-purpose tray:
A4, A5, A5 (Landscape), A6, B5, Legal, Letter, Executive, Statement, OFFICIO, B-OFFICIO, M-OFFICIO, GLTR, GLGL, Foolscap, 16K, Indexcard, Envelope (COM10, Monarch, C5, DL), Custom sizes: Min 76.2 x 127 mm Max. 216.0 x 355.6 mm.

ADF:
A4, A5, A6, B5, Legal, Letter, Statement, Custom sizes: Min. 105 x 128 mm Max 215.9 x 355.6 mm

Double Sided Printing

A4, Legal, Letter, OFFICIO, B-OFFICIO, M-OFFICIO, GLGL, Foolscap
Custom size – Min. 210 x 279.4 mm Max. 216.0 x 355.6 mm
60 to 120 g/m²

Duty Cycle

Max. 80,000 pages per month5

Cartridges

Cartridge 057 (3,100 pages 8)9
Cartridge 057H (10,000 pages 8)9

Kategori

Multifunksion Canon i-SENSYS MF453dw Laser

57,000 L

Add to Cart