Apple MacBook Pro 16″

384,000 L

In stock

Intel® Core ™ I7 6-core procesor i gjeneratës 9-të

2.6 GHz Turbo Boost deri në 4.5 GHz

SSD: 512 GB – RAM: 16 GB

Ekran retina 16 ” me TrueTone

Bar Touch dhe ID Touch

Karta grafike: AMD Radeon Pro 5300M, e dedikuar 4 GB

Krahaso
SKU: MVVL2T/A Category: Tags: ,

Apple Macbook Pro 16

Fuqia për imagjinatën:
E krijuar për ata që sfidojnë kufijtë çdo ditë dhe shpikin mundësi të reja, ky MacBook Pro është deri tani fletorja më e fuqishme që kemi krijuar ndonjëherë. Ka një ekran spektakolar 16 “Retina, procesor ultra të shpejtë, grafikë të gjeneratës së re, më shumë autonomi se çdo MacBook Pro, një tastierë të re Magic dhe shumë hapësirë ​​për ruajtje. Isshtë maksimumi i laptopit profesionale, për ata që kërkojnë maksimumin nga një laptop .


Një hapësirë ​​e madhe pune për të bërë gjëra të bukura:
MacBook Pro i ri ka një ekran spektakolar 16 “Retina, më i madhi i krijuar ndonjëherë për një fletore Mac. Me një shkëlqim prej 500 njesh ju jep të bardhët e shkëlqyeshëm dhe një rendiment të jashtëzakonshëm në pjesët më të ndriçuara, por rikthen zezakët e thellë falë shtrirjes së saktë të molekulave të kristalit të lëngshëm.dhe gamë të gjerë ngjyrash P3 prodhojnë imazhe dhe video të shkëlqyeshme dhe realiste.Kudo ku të jeni, gjithmonë do ta shihni punën tuaj në dritën më të mirë.

Puna me shpejtësinë e mendimit:
Me 16 “MacBook Pro arrin performancë të paparë. Procesori Intel ju ofron deri në 8 bërthama dhe 16 thread me fuqi përpunuese, dhe falë një dizajni të përparuar termik ai mund të mbajë performanca edhe më të larta për më gjatë. në një MacBook Pro me katër bërthama, ju do të merrni deri në 2.1 herë performancë më të mirë.Kur krijoni dhjetëra këngë dhe efekte, jepni modele 3D ose dëshironi të shkruani dhe testoni kodin, do të shkoni sa më shpejt si era.

Superfuqia për të formuar realitetin:
Grafikët AMD Radeon Pro 5000M Series ofrojnë performancë të pashembullt në një MacBook Pro.Në konfigurimin e tij bazë, 16 “MacBook Pro është më shumë se dy herë më i shpejtë se i njëjti model i gjeneratës së mëparshme: kur punoni me video Ultra HD, riprodhimi është i përsosur dhe renditjet janë më të shpejta, dhe gjithashtu mund të zgjidhni të keni 8 GB GDDR6 VRAM: krahasuar me konfigurimin me Radeon Pro Vega 20, kjo do të thotë deri në 80% më shumë performancë të ngathët për punë më të kërkuara, siç është vlerësimi i ngjyrave në DaVinci Resolve.

Additional information

Familia Procesorit

Intel I7 Family

Processori

i7-9750H

Clock

2.6GHZ

Ram

16GB DDR IV

Hard Drive

512 GB, SSD

Ekrani

16, Retina

Rezolucioni

3072×1920 pixel

Webcam

HD Definition, Po

GPU

AMD Radeon Pro 5300M 4GB

Tipi Audio

5.1 channel, Integruar

Wireless

2.4 Ghz, 5 Ghz, Po

Sistemi‎‎‎ Operimit

MacOS

Ngjyra

Gri

Opsione

Bluetooth, Siri, Touch ID sensor

Publikime ne Instagram

Kategori

Apple MacBook Pro 16"

384,000 L

Add to Cart