Skede Rrjeti Wireless Asus 150MBps PCE-N10

2,400 L

In stock

 • IEEE 802.11b/g/n
 • Up to 150Mbps Wireless Data Rates
 • 2.4GHz
 • WPA2
 • Wifi card
 • Connection via PCI Express
 • WiFi Wi-Fi 4 (802.11n) (2.4 GHz)
 • WPA2, with up to 150 MBit/s
 • Low profile
Krahaso
 • Karta për Wi-Fi PCE-N10 e cila është e përshtatshme për versionin IEEE 802.11n të rrjetit.
 • Butoni WPS (Kofigurim i mbrojtur WI-FI) vendos shpejt një lidhje më të sigurt wireless.
 • Modaliteti AP i softuerëve lejon që karta WLAN të veprojë si një pikë hyrjeje virtuale dhe lidh notebook tuaj me internetin
 • Mbështet metodat e kriptimit WEP, WPA dhe WPA2 për një siguri të shtuar.
 • ASUS PCE-N10 krijuar per te siguruar nje performance te larte, shpejtësi të transmetimit të të dhënave që shkon deri në 150 Mb/s
 • PCE-N10 Wireless-N PCI Express siguron pajtueshmëri të gjerë, duke u përshtatur me çdo fole standarde PCI Express, x1, x2, x8 ose x16.
 • Ofron bandë të gjere, besueshmëri dhe më shumë funksionalitet, duke ju lejuar të shijoni një lidhje të shpejtë dhe të përparuar,

 

 

Additional information

Brand

Asus

Modeli

PCE-N10

Standardi WLAN (Wifi)

IEEE 802.11 b/g/n

Nderfaqja

PCI Express

Shpejtesia

802.11 b/g/n : downlink up to 150 Mbps, uplink up to 150 Mbps (20/40MHz)
802.11 a/b/g/n/ac : downlink up to 150 Mbps, uplink up to 150 Mbps (20/40MHz)

Antenat

1 x R SMA

Frekuenca

2.4 GHz

Siguria

64-bit WEP, 128-bit WEP, WPA2-PSK, WPA-PSK, WPS

Fuqia Output

b mode : 15.5 ~18.5 dBm
g mode : 13.5 ~15.5 dBm
n mode : 12.5 ~14.5 dBm

Modulimi

CCK, DQPSK, DBPSK, OFDM

Sistemi operimit

Windows® 7 , 32bit/64bit
Windows® Vista , 32bit/64bit
Windows® XP , 32bit/64bit
Linux Kernel 2.6

Tempratura operimit

0 °C to 45 °C (32 °F to 104 ºF)

Dimensionet e produktit

121 x 88 x 22 cm (WxDxH)

See It Styled On Instagram

  No access token

Main Menu