TELEVIZOR LG 55” SMART 4K UHD LED 55NANO813

110,000 L

Out of stock

LG NanoCell NANO81 55NANO813NA – 139,7 cm (55″) 3840 x 2160 Pixel – 4K Ultra HD – NanoCell – LED: Edge-LED BLU – Smart TV – Ethernet LAN – Wi-Fi

 

Krahaso

NanoCell TV është TV LED më i përparuar i LG, duke dhënë cilësi superiore të fotos me teknologjinë NanoCell RGB që përmirëson pastërtinë e ngjyrave në intervalin RGB. Gëzoni kënaqësi të pakrahasueshme të shikimit me teknologjinë NanoCell, e cila rrit pastërtinë e ngjyrave me grimca të vogla 1 nm.

Teknologjia NanoCell përdor nanoprimcat për të thithur valët e tepërta të dritës, gjë që përmirëson qartësinë e ngjyrave të ekranit dhe zgjeron gamën e ngjyrave. Pavarësisht se ku ndodheni, TV NanoCell ruan saktësinë e ngjyrave, edhe kur shikohet anash, kështu që çdo shikues mund të shijojë një pamje të pasur dhe realiste.

NanoCell TV jep cilësi reale 4K që plotëson standardet ndërkombëtare CM (Modulimi i Kontrastit). Zbuloni një përvojë vizuale më të qartë me rezolucionin Real 4K me teknologjinë NanoCell.

Falë formatit multi-HDR, i cili përfshin HDR10 dhe HLG, i kombinuar me teknologjinë dinamike kornizë për kornizë të LG, ju mund të shijoni çdo përmbajtje video në një cilësi të shkëlqyer HDR. Me altoparlantët e brendshëm të televizorit tuaj, tingujt vijnë nga të gjitha drejtimet për një tingull të pasur, shumë dimensional.

TV NanoCell sjell të gjitha skenat në jetë me Ngjyra të Gjalla të Pastra dhe kontrast të qartë Nano Black. Përveç kësaj, sekuenca e videos dhe kolona zanore janë bërë edhe më të optimizuara dhe reale. Gëzoni kinema në shtëpinë tuaj dhe argëtim të pakufizuar me TV NanoCell.

Procesori i fuqishëm α7 Gen3 4K jep video dhe zë me cilësi të lartë. TV NanoCell jep cilësi optimale të videos me ngjyra të pastra nga çdo burim.

Teknologjia NanoCell së bashku me Pure Colors sjell botën perfekte në përsosmëri, duke e kthyer atë në një realitet real. Përveç kësaj, karakteristika të ndryshme të lojrave të tilla si vonesa e ulët, HDMI 2.1 dhe HGiG ju lejojnë të shijoni botën virtuale të grafikës së përmirësuar në kohë reale.

Additional information

Ekrani

Madhesia ekranit : 139,7 cm (55")
Lloji HD : 4K Ultra HD
Rezolucioni : 3840 x 2160 Pixel
Teknologjia e ekranit : NanoCell
Forma e ekranit : Piatto
Formati : 16:9
Paneli : Edge-LED BLU
Modalitetet e mbështetura të videos : 2160p
Shkalla e rifreskimit : 50 Hz
Ngjyrat : 1.073 miliardë ngjyra

TV Smart

Smart TV
Internet TV
Sistemi operativ : Web OS
Timeshift
HbbTV (Hybrid Broadcast Broadband TV)

Audio

Numri i altoparlanteve : 2
Fuqia e daljes (RMS) : 20 W
Kanali i avancuar i kthimit të audios (eARC)

Rrjeti

Wi-Fi
Ethernet LAN
Bluetooth : 5.0
Standart Wi-Fi : Wi-Fi 5 (802.11ac)

Projektimi

Ngjyra e produktit : E zeze
Çelësi i ndezjes / fikjes
Ndërfaqja e montimit në panel 24/5000 : 300 x 300 mm

Performanca

Diapazoni Dinamik i Lartë (HDR)
Reduktimi i zhurmës
Regjistrimi USB
Teknologjia (HDR) : High Dynamic Range 10 Pro (HDR10 Pro)
Modaliteti i lojës
Funksioni teletekst
Zbehja lokale
AMD FreeSync

Portat

4 x HDMI 2.0
1 x Ethernet LAN (RJ-45)
2 x USB 2.0
1 x Komponentët e videos (YPbPr / YCbCr)
2 x RF

Karakteristikat

Kontrolli i zërit
Udhëzues elektronik i programit (EPG)
On Screen Display (OSD)
Firmware i azhurnuar : Udhëzuesi i azhurnimit automatik,
Formati dixhital i sinjalit : DVB-C,DVB-S,DVB-S2,DVB-T,DVB-T2
Amazon, Alexa
"Asistenti i Google"

Menaxhimi i energjisë

Konsumi energjise : 98 W
Konsumi energjise (stand-by) : 0,5 W
Modaliteti i kursimit të energjisë

Kategori

TELEVIZOR LG 55'' SMART 4K UHD LED 55NANO813

110,000 L